Bzura, Grabia i Widawka spływy kajakowe

Bzurą – szlakiem Nieśmiertelnych 

Trudność szlaku

łatwy

Rzeka:

Bzura

Start:

Sochaczew

Zakończenie:

Witkowice/Kamion/Wyszogród

Długość:

19 km/30 km/32 km

Czas spływu:

4 – 6 godz.

Ilość przenosek stałych:

brak

Preferowany sprzęt:

kajak 1-2 osobowy

Minimalna liczba uczestników

8

Opis spływu

Spływ Bzurą na tym odcinku to spotkanie z bogatą historią tego regionu. Przed spływem warto zwiedzić Muzeum Ziemi Sochaczewskiej oraz ruiny zamku książęcego, u podnóża którego rozpoczynamy spływ. Płynąc, mijamy po drodze miejsce największej bitwy kampanii wrześniowej z 1939r. oraz most w Witkowicach – miejsce przepraw polskich armii. Bzura na tym odcinku jest rzeką łagodną. Na trasie spływu i to na samym początku pojawiają się nieliczne, uzależnione od poziomu wody utrudnienia: bystrza, wystające głazy. Spływ kajakiem szlakiem Nieśmiertelnych pozwala na poznanie licznych miejsc pamięci narodowej z jednoczesnym obcowaniem w krajobrazie mazowieckich pól i łąk.

Przenoski:             brak
Cena spływu 
80 zł kajak dwuosobowy
60 złkajak jednoosobowy

Cena zawiera:

•miejsce w kajaku
•kamizelkę asekuracyjną lub ratunkową
•wiosło
•worek wodoodporny 20l na kajak
•transport kajaków 
•transport powrotny kierowców do 8 osób na miejsce startu

Grabia, prawy dopływ Widawki o dł. 77 km to również rzeka idealna na spływ kajakowy, ale dla osób które już wcześniej kajakiem pływały, potrzebują i oczekują od siebie większej aktywności, a nie tylko spławiania się, czyli płynięcia tratwą. Od Łasku do ujścia jest ok. 32 km, a na trasie spływu sporo przenosek ze względu na jazy i zastawki starych młynów i MEW. Opis w przygtowaniu, a w galerii (tym razem klubowej) sporo zdjęć z wypadów na tą rzekę.

Widawka jest prawym dopływem Warty o długości ok. 95 km. Rzekę poznaliśmy od Szczercowa do ujścia, czyli prawie 40 km i ten odcinek polecamy naszym kajakarzom, ale również bardziej już doświadczonym. Opis w przygotowaniu, a album zdjęć z tej rzeki również w galerri klubu AMBER.

PrzystańSpływy kajakoweSpływy zorganizowaneSpływy kajakowe Bzurą
Uwaga! Zapraszamy na naszą nową stronę: www.amber.travel
www.amber.travel Zapraszamy! Wiele nowości!
Już niedługo www.amber.travel całkowicie zastąpi www.przystan.tm.pl.